imageimageimageimageimage

Kürk

Tüm ülkelerde koyun kürkleri eski zamanlardan beri günlük hayatta kullanılmıştır – onlardan kilim ve sıcak giyim, ayakkabı üretiliyordu, onlarla evleri ısıtlanıyordu ve geçe örtüleniyordu. Üşütmesinde, ilk sırasında koyun kürküne bürüyordu – böylece hasta kişi daha kolay iyileşiyordu.

Koyun kürkünden giysi en soğuk havasında ısı saklamasına yardım eder, bunun dışında bu giysilerde sıcak alanında ter çekinmeden bulunabilir, kürk mükemmel şekilde nemi emer ve aynı zamanda kuru kalabilir.
Koyun kürklerin özel enerji ve insanı beden ve ruha iyileşici yetkisi vardır.

Kabul etme zamanında uzmanlarımız kürklerin kalitesi ayrıntılı kontrol ediyordu. Bundan sonra, onları masaya yerleştiriyordu, orada hemen konserve ediyorlar (tuz sürünüyorlar). Kürkleri paletlere çift bükerek yerleşiyorlardır. Bu işlemesiyle deriye tüm doğal kirleri içinden dışarıya çıkarması imkan verir.

Tüm koyun kürkleri türüne (koyun, kuzu) ve ölçüye göre sıralanır

Kuzu kürk ölçüleri:25 desimetreden 40 desimetreye kadar

40 desimetreden 65 desimetreye kadar

Koyun kürk ölçüleri:50 desimetreden 40 desimetreye kadar

60 desimetreden 110 desimetreye kadar

 

Yün

Koyun yünü- bu eşsiz doğal malzemesidir, bu madde hem soğuk havada ısınır, hem de sıcak havada serinlik verir. Doğal yününden üretilmiş giysi, yastık, battaniye, yatak ‘nefes alır’ ve bedene hava almaya sağlanır. Çoktan beri yünün iyileşici özellikleri bilenir. Isının iyi iletken olduğu için yün radikülit, artrit ve diğer hastalıkları tedavi eder.

Yün toplaması hayvan öldürmeden yapılır, bu durum değerli madde elde etmesi imkan verir. ‘Tsigai’ cinsi koyun yünü yarı ince (25-32 mikron) yünüdür, yün koyunların ense keserek elde edilir.

Yün kirişleri uzunluğu 60- 100 mm

Temiz (yıkanmış) yün çıkışı – yüzde 65ve yukarı.

Bitkisel maddelerin varlığı  – yüzde 52’e kadar

Yün rengi  – doğal beyaz (1.2 uzunluğa kadar sarılaması ile).

Tüm yün ayrılma masasından (özgü) geçirilir, ayrılıcımız düşük sınıflarından (obor,  obnojka, klükner) post yünü ayrılır. Yünün ayrıntılı kontrol etmesinden sonra ayrı ayrı 90-120’er kg yün balya içine sıkıştırılır.

Balya ölçü: 80х80х100 sm.

Her balya polipropilen ip veya çelik tel ile bağlanır.

Son aşamada balya polietilene paketlenir.

 

ADİ CEVİZ

«Hayat ağacı» – böylece adi cevize sık sık adlandırılır, bu ağaç zamandan beri insanı besliyordu, gücü veriyordu ve iyileşiyordu. Adi cevizi bitki topluluğun eşsiz en parlak çeşididir, bu bitkinin tüm parçaları biyolojik aktif özelliklerine sahiptir. Olgun cevizler gıda ve ilaç maddesidir. Onlar beyaz ekmeğin 2 kat daha fazla kalori içerir. Onları ateroskleroz hastalıkları önlemek için beden vitamin, kobalt tuzu ve demir eksiklikte tavsiye edilir.

Ceviz, E, B, P, C grup vitaminleri, (potasyum, sodyum, fosfor, demir, magnezyum, kalsiyum, iyot) mineral maddeleri içerir. Buna ek olarak, hayvansal protein yerini alabilen ceviz protein harika bir kaynaktır.

Ceviz yeşil kilerine gerçek katkıda bulunur, bu durum, insan vücudunun birçok hastalıklardan tedavi eder. Uzun yamanlardan beri ve birçok ülkelerde mükemmel bir ilaç olarak meşhurdur.

Yüzyıllar beri İbn-i Sina ünlü doktoru ceviz hastalıkların çoğu iyi bir ilacı olduğunu söyledi. Kendi kitaplarında o zayıflamasından zararlı kişinin iyileşici gıda ceviz kullanılır, ama kıyılmış fındık  ak ciğer hastaların tedavisi için uygulanır.

Doğu tıp ceviz beyin, kalp ve kara ciğer güçlendiğini inanır. Eski tıp yazılara göre ceviz içeriği süt ile birlikte uygulaması sağlığına iyi yetkiler ve vücuttan zararlı maddelerin iptal etmesinde ve çıkartmasında çok etkili bir aracıdır.

Tarafımızdan önerilen adi cevizi çevrebilim açısından temiz hava kirleten fabrikasız bölgesinde büyümüştür. Bucak bozkır iklimi Moldova güneyinde Gagauzya’da bu bitki büyümeye yararlı yetkiler.

Ceviz örgü çuvallara yaklaşık 30 er kg ambalaj edilir. İyi havalandırılan bir yerde gerekli sıcaklık rejiminde saklanılır.

Copyright 2011 Üretim. All Rights Reserved.                                                                                                                                                                                                 Home     Top
Joomla themes by Hostgator coupon